کانتینر مسکونی

Category: خبر های امروز Comments: No comments

کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی دسته ای از انواع کانتینرهای قابل تولید در ایران می باشد که اخیرا در بین مردم به محبوبیت زیادی رسیده است. این کانتینرها همانگونه که از نام آن ها پیداست، برای سکونت مورد استفاد قرار می گیرند. چنین محصولاتی عموما برای فضا های باغ، مزارع، نگهبانی و…. مورد استفاده قرار می گیرند.

 وجود مزیت های منحصر به فرد در این مدل تولیدات باعث شده تا به عنوان یکی از ایده ال ترین گزینه ها برای سکونت موقت شناخته شوند. ما در ادامه مروری بر این مدل محصولات داشته ایم لذا اگر شما هم به دنبال خرید کانتینر مسکونی هستید، حتما ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

کانتینر مسکونی چیست؟

کانتینر ها در واقع محصولاتی هستند که برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات به دلیل ابعاد مناسب و جنس بدنه بی نظیر، به عنوان محل مناسبی جهت سکونت موقت شناخته می شوند. همین مورد سبب شده تا مفهومی به نام کانتینر مسکونی ایجاد شود.

این محصولات در واقع شکل تغییر یافته ای از کانتینرهای معمولی هستند که برای سکونت انسان توسعه یافته اند. وجود امکانات رفاهی ، مقاومت بالا، قیمت مناسب ، متریال ویژه و… از جمله مواردی است که باعث شده تا این دسته از کانتینر ها در بین مردم محبوب باشند. ما در ادامه این ویژگی ها را به طور کامل بررسی کرده ایم تا شما هم بهتر با آن آشنا شوید.

ویژگی های کانتینر مسکونی

همانگونه که اشاره کردیم، کانتینر مسکونی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را برای زندگی مناسب کرده است. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد.

مقاومت بالا

مقاومت مولفه بسیار مهمی است که باعث می شود تا سکونت در چنین محصولاتی با اطمینان بیشتری انجام شود. در واقع کانتینرهای عادی تنها از جنس فلز ساخته می شوند اما کانتینر مسکونی دارای متریال دیگری است که مقاومت بیشتری را به آن می بخشد. البته باید عنوان کرد که این دسته از کانتینرها قابلیت نصب در زمین را هم دارند که این قابلیت باعث می شود تا چنین محصولاتی در خاک محکم شوند و توسط باد و یا سیل از جای خود تکان نخورند.

ساختار عایق

اگر تا به حال در فصل تابستان وارد فضای داخلی یک کانتینر شده باشید، می دانید که تا چه اندازه فضای آن داغ است. این موضوع در فصل زمستان برعکس است چراکه فضای داخلی آن بسیار سرد می شود. طراحان کانتینر مسکونی مصالح عایقی را در بخش دیواره های این محصول بکار می گیرند تا چنین مشکلاتی پیش نیاید. این مصالح عموما از جنس بتن سبک و یا موارد مشابه آن است که باعث میشود تا در فصل تابستان گرمای کمتر و در فصل زمستان، سرمای کمتری به ساکنان کانکس تحمیل شود.

سیستم برق رسانی

سیستم برق رسانی یکی دیگر از مهم ترین مولفه هایی است که در کانتینر مسکونی دیده می شود. در واقع کانتینر های معمولی چیزی به نام سیستم برق ندارند چرا که نیاز به روشنایی در فضای داخلی آنها وجود دارد. اما در کانتینر مسکونی باید فضای داخلی در شب روشن باشد.

از طرفی دیگر برای استفاده از سیستم های سرمایش و گرمایش نیاز به برق دیده می شود. همین مورد عاملی بوده تا طراحان سیستم برق رسانی را در این محصولات تعبیه سازند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که چنین محصولاتی نیازمند بکارگیری اصول ایمنی هستند.

طراحی ویژه

کانتینر های معمولی صرفا یک فضای داخلی ساده دارند که اجناس درون آن قرار می گیرد و یک درب خروجی هم برای آن تعبیه شده است. این موضوع در رابطه با کانکس های مسکونی صدق نمی کند . این کانکس ها علاوه بر چهارچوب کلی و درب ورودی، دارای فضای های داخلی مختلفی هستند که به وسیله دیواره های با یکدیگر جدا شده اند . از طرفی دیگر این محصولات دارای سرویس بهداشتی، اتاق خواب و… هم می باشند.

البته باید عنوان کرد که وجود این بخش ها به نوع کانتینر و البته نیاز مشتریان بستگی دارد اما در هر حالت فضای داخلی این کانتینر ها الگویی مشابه خانه های مسکونی را دارد. وجود پنجره نیز فاکتور دیگری است که در این کانتینر ها دیده می شود. بیشتر کانتینر های عادی جز درب ورودی هیچ راه دیگری به خارج ندارد اما کانکس ها دارای یک یا دو پنجره می باشند که سبب می شود تا روشنایی فضای داخلی بیشتر شود.

ایندکسر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>