قیمت، مشخصات و خرید لوله تراشه کافدار فنردار یا اسپیرال

Category: خبر های امروز

گروه صنعتی تهویه فراز با استفاده از ماشین آلات وتجهیزات نوین در زمینه ی تولید این محصول افتخاردارد جزییات بیشتری در اختیار مصرف کنندگان این کالا قرار دهد که شرح آن بطور مفصل لوله تراشه اسپیرال ذیلاً به اطلاع می رساند: لوله اسپیرال استیل از به هم تنیدگی یک تسمه ی ممتدِ ورقی از جنس گالوانیزه (برای مصارف عمومی)،یا آلومینیوم(برای مناطق مرطوب) و یا استیل (برای مصرف درمحیطهای بهداشتی یا محیطهایی با کاربریهای خاص)بصورت اتصالِ درز مورب ساخته میشود و سطحِ صافِ این درز در داخل کانال باعث میشود جریان هوا در داخل کانال با کمترین اصطکاک مواجه بوده و بیشترین دبی و بازدهی در جریان انتقال هوا به عمل آید.این درزهای موربِ گِرد و بدون انقطاع باعث هوابندی کامل لوله اسپیرال استیل در طول خود میشود و از هرگونه نشت و افت فشارِ احتمالی تا نهایت ممکن ممانعت به عمل می آورد.

معایب لوله تراشه اسپیرالقطعات مربوط به لوله اسپیرال استیل از قبیل انواع زانویی،سه راه،چهارراه، تبدیل،شلواره،کلاهک،هود،رابط و دیگر قطعات سفارشی، ابتدا با استفاده از نرم افزارهای دیجیتالی بصورت سه بعدی طراحی و سپس نقشه ی گسترده ی الگو(شابلون) برسطحِ ورق رسم و با دستگاهِ سی ان سی بصورتِ برش پلاسما لوله تراشه اسپیرال با دقت فوق العاده بالا برش داده میشود و در مراحل بعد با استفاده از ماشین آلاتی چون:نورد،خم کن،یک لب دو لب، درز جوش،پانچ، نقطه جوش و… 2-فلنچ گردِ تخت از جنسِ ورق:این نوع فلنچ از ورق ضخیم که بصورتِ تسمه گرد از ورقِ ضخیمِ بریده شده ساخته میشود و معمولا از این فلنچ برای اتصالِ کانالها و قطعات با قطرِمتوسط استفاده میشود. 1-دمپرِگردِ برقی:دمپر گرد متشکل از یک کانال استوانه ای میباشد که یک سطح گرد لولایی از ورق ضخیم با قابلیت چرخش صفر تا 90 درجه دروسط آن تعبیه شده که باعث تنظیم و یا انسداد جریان هوا میشود.

تعداد اجزای این رابط لوله اسپیرال استیل از دو تکه تشکیل شده شده است.تکه اولِ این سه راهِ لوله اسپیرال استیل از یک تبدیلِ گرد به گرد و تکه دوم یا تکه فرعیِ این رابط لوله اسپیرال استیل از یک لوله با قطر غیرهمسان تشکیل یافته است. زانوی لوله اسپیرال استیل بصورت مهندسی ساز و عمدتاً به دو صورتِ ۴تکه و ۵تکه ساخته می شود.البته لازم به ذکر است هر چه تعداد اجزای زانوی لوله اسپیرال استیل بیشتر باشد اصطلاحاً زانو، اِیر می گیرد واین حالتِ دَورانی زانوی لوله اسپیرال استیل باعث انتقال استانداردِ هوای داخلِ لوله اسپیرال استیل می گردد.

قیمت لوله تراشه اسپیرالاگر اتصال لوله اسپیرال استیل به دهانه های سه راه بصورت فلنچی صورت پذیرد، باید قطرهای دهانه های سه راه با قطر لوله اسپیرال استیل همسان باشد که فلنچ از هر دو سو به راحتی بر روی لوله اسپیرال استیل و دهانه های سه راه منطبق شود و قابلیت نصب بیابد. کانالها را در برخی موارد لوله تراشه اسپیرال عایق بندی نیز می کنند تا اتلاف انرژی کاهش یافته و یا اصلاً صورت نگیرد. موتور الکتریکیِ تعبیه شده درقسمت بیرونیِ این دمپرباعث میشود تا دمپر با سیستم کنترل اتوماتیک قابل استفاده شود.این نوع دمپر در سایزهای 10 سانتیمتر به بالا و در قطرهای دلخواه قابل تولید میباشد.

درجه سانتیگراد قابل استفاده میباشد. لوله تراشه یا همان لوله اندوتراکیال یک لوله پلاستیکی قابل انعطاف است که از طریق دهان یا بینی درون نای قرار می گیرد تا به انتقال اکسیژن و گازهای بیهوشی در هنگام بیهوشی و یا در هنگامی که بیمار توانایی تنفس ندارد توسط دستگاه های تنفس مصنوعی به بیمار اکسیژن رسانی شود. از لوله تراشه برای تحویل اکسیژن با غلظت بالاتر از غلظتش در هوا و همچنین برای تحویل سایر گازهایی چون هلیم، نیتریک اکسید، دی نیتروژن مونوکسید، زنون یا چند مورد گازهای بیهوشی فرار هم چون دسفلوران، ایزوفلوران و سووفلوران به بیمار حین بیهوشی استفاده میشود. ساپورت وسیله ای ست که باعث نگهداری کانال در مسیر و محلِ خود میشود و بوسیله یک یا دو آویز از جنس میلگرد یا پیچِ متری یا سیم بکسل به سقف محل اجرای کانال متصل و تثبیت میگردد.جنس ساپورت از تسمه ی ضخیم ورقی در ضخامتهای مختلف (یک یا دو یا سه میلیمتر )و با پهنای متفاوت( دو یا سه یا چهار سانتیمتر،بسته به وزن کانال) بصورت دایره ی کامل یا نیم دایره و یا بصورت “یو”شکل تولید میگردد.

زانوی لوله اسپیرال استیل جهت انتقال هوای لوله اسپیرال استیل که در زاویه ی ۹۰ و یا غیر ۹۰ درجه نیاز به گردش دارد به کار می رود و هر دو طرفِ آن دارای قطرِ واحد می باشد. 2-دمپرِگردِ دستی:این دمپرنیز دقیقا دارای ساختاری ست مشابه با دمپر برقی ، با این تفاوت که تنظیم کننده ی این دمپر بصورت دستگیره دستی که ظاهری اهرم گونه دارد تولید میگردد.این دمپر نیز در قطرهای 10 سانتیمتر به بالا تولید و عرضه میگردد. برای ساخت این سه راه لوله اسپیرال استیل نیز ابتدا باید از یک سیستم طراحی پیشرفته نرم افزاری بهره گرفت.با طراحی شابلون و انجام مقدمات نرم افزاری نوبت به برش شابلون یا طرحِ آماده شده مربوط به هر تکه از این سه راه می رسد.عملیات برش نیز بوسیله دستگاههای پیشرفته ی سی ان سی صورت می گیرد.دقت در طراحی و برشِ اجزای سه راه لوله اسپیرال استیل موجب افزایش دقت در مونتاژ نهاییِ سه راه لوله اسپیرال استیل می شود و از معضلاتی چون نشت هوا لوله تراشه اسپیرال و موارد مشابه جلوگیری به عمل می آورد.در صورت هرگونه سهل انگاری و عدم دقت در این زمینه هم امکان نشت هوا و در نتیجه افت فشار و راندمان مکش و دمش در لاین لوله اسپیرال استیل وجود خواهد داشت و هم احتمالا تغییر زاویه و به هم ریختنِ اسلوب و ساختار سه راه لوله اسپیرال استیل پیش خواهد آمد.لذا یک طراحیِ و عملیات برش دقیق باعث تولید محصول کاربردی خواهد شد.

مورد دیگری که در زمان ساخت و مونتاژ این سه راه لوله اسپیرال استیل مدنظر قرار می گیرد ایجاد برجستگی به نام رُخ در فاصله ۳ تا ۵ سانتیِ هر دهانه از مقاطعِ گردِ سه راه می باشد.این برجستگی هم باعث استحکام دهانه های لوله ی سه راهِ لوله اسپیرال استیل می گردد و هم باعث ایجاد نقطه ی نشیمن نسبت به فلنچ می شود. درپوش:از این محصول برای مسدود کردنِ انتهای لوله اسپیرال استیل استفاده میشود تا از خروج هوا جلوگیری نماید. این وسیله از تجهیزات پزشکی مصرفی مورد استفاده در بیمارستان ها است و کاربرد آن بیشتر در رشته بیهوشی و با اهدافی همچون تنفس مصنوعی و مکانیکی، پیششگیری از آسپیراسیون ترشحات دهان و حلق به داخل تراشه استفاده میشود.

کفشار کلی سیستم عبارت است از مجموع افت فشار در طول کانال ، افت فشار در دستگاه تهویه مطبوع، افت فشار در دریچه ورود هوا به فضای مورد نظر و فشار استاتیکی لازم در انتهای کانال که در مورد هر یک در بخش بعدی توضیح داده خواهد شد. همچنین یک نوار آبی را به صورتی دستی لوله تراشه اسپیرال روی لولههای تراشه چسباند که به نوار آبی مشهور شد و بعدها توسط شرکتهای سازنده مورد استفاده قرار گرفت. در این مدل لوله اسپیرال استیل هنگام نصب بدون اینکه هوابند بودن سیستم به مشکلی مواجه شود، قابلیت چرخش و تنظیم دقیق اتصال قطعات فراهم خواهد شد.

فروش لوله تراشه اسپیرال

1-سرعت : سیستم های انتقال هوا را می توان براساس سرعت ابتدایی در کانال رفت به ترتیب زیر تقسیم بندی نمود: در تهویه مطبوع ساختمان های معمولی و صنعتی : -سرعت کم – حداکثر تا fpm 2500 . با قرار دادن صحیح لوله تراشه کافدار فنردار باید لوله تراشه اسپیرال فاصله کافی (۲-۵ سانتی متر) بین نوک لوله و انتهای آن و فاصله کافی (۱.۵-۲.۵ سانتی متر) بین حاشیه پروگزیمال کاف تا تارهای صوتی رعایت شود. ابتدا کاف لوله تراشه فنردار را باد کرده و از سوراخ نبودن ان مطمئن میشوید.سپس توسط لارنگوسکوپ یک بار مصرف یا دائمی مجرای دهان را باز کرده و نوک لوله تراشه از حنجره بیمار عبور می دهیم.

لوله تراشه اسپیرال

در همین رابطه مگیل کاف لوله تراشه را طراحی کرد و آن را به لوله تراشه افزود، همچنین تکنیکهای ساخت را مناسبتر کرد. نوع اتصال این سه راه لوله اسپیرال استیل به لاین اصلی لوله اسپیرال استیل در طراحی و ساخت قطر دهانه های لوله اسپیرال استیل تاثیرگذار است.اگر دهانه های سه راه-تبدیلِ ۴۵ درجه لوله اسپیرال استیل بصورت فیتینگی به لوله اسپیرال استیل متصل شوند باید قطر دهانه های سه راه نسبت به قطر لوله اسپیرال استیل در حدود ۳ میل کمتر در نظر گرفته شود که این اتصال بدون هیچ دردسری صورت پذیرد. لوله تراشه اسپیرال دریچه های برگشت هوا را می توان در هر نقطه ای از اتاق نصب نمود به شرط آن که مسیر هوای خروجی از دریچه اصلی کوتاه تر نشود، یعنی می باید هوا پس از خارج شدن از دریچه اصلی در اتاق جریان یافته و سپس به دریچه برگشت برسد و اگر این فاصله کم باشد راندمان سیستم پایین خواهد آمد.

لوله تراشه اسپیرال چیستاین چهارراه لوله اسپیرال استیل دارای ورودی و خروجی های همسان و همقطر است.چهارراه لوله اسپیرال استیل از یک لوله اصلی و دو انشعاب فرعی با قطرهای همسان است که این فرعی ها با لوله اصلی زاویه ۹۰درجه دارند. منازلی که کانال ها در محدوده محافظت شدهای مانند زیرزمین هستند، لوله تراشه اسپیرال مقدار کمتری انرژی از دست خواهند داد، در حالی که سیستمهای دیگر (مانند کانال هایی که در سقف یا زیرشیروانی قرار دارند) انرژی بیشتری از دست میدهند. سیستم های کانال معمولی 25 تا 40 درصد انرژی گرمایش یا سرمایش خود را در نزدیکی دستگاه هواساز از دست می دهند. شرکت تهویه فراز به واسطه تجربه بسیار زیاد که با بهره گیری از فناوری روز اروپا به دست آورده است توانسته در زمینه طراحی و تولید قطعات سیستم انتقال هوا، سیستم کانال کشی پوش-فیت را ارائه کند.

در تحقیق صورت گرفته در امریکا نشان داده شده است که اگر تنها در نیمی از کانال های بدون عایق و درزگیری نشده یک منزل معمولی جلوی هدر رفتن گرما گرفته شود، 160 دلار در هزینه قبض انرژی صرفه جویی می شود. در سیستمهایی که کانال ها در زیر شیروانی قرار دارند، یکی از مهمترین راهکارهایی که می توان در انرژی صرفه جویی کرد، تغییر و تعمیر وضعیت کنونی کانالهاست. از جمله موارد مهم در تعیین قطر دهانه های این سه راه لوله اسپیرال استیل، احتساب بادخورِ کار می باشد.اگر اجزای لاین و لوله اسپیرال استیل بصورت فیتینگی لوله تراشه اسپیرال به هم متصل گردد باید قطر قطعات رابط لوله اسپیرال استیل به میزان دومیل از قطر داخلیِ لوله اسپیرال استیل کمتر در نظر گرفته شود که به راحتی بتوان دهانه های رابط را در داخل ساختار لوله اسپیرال استیل جانمایی نمود.

ضخامت ورقِ زانوی لوله اسپیرال استیل ،بستگیِ مستقیم به قطر زانو و فشار هوای داخلیِ لوله اسپیرال استیل دارد. مَتریال این سه راه لوله اسپیرال استیل از انواع ورق گالوانیزه،آلومینیوم،استیل و حتی ورق روغنی و نیز می تواند باشد.ضخامت ورق این سه راه لوله اسپیرال استیل با قطر داخلیِ لوله اسپیرال استیل ارتباط مستقیم دارد.یعنی با افزایش قطر لوله اسپیرال استیل ضخامت ورق به کاررفته در این سه راه لوله اسپیرال استیل نیز افزایش می یابد و با کاهش قطر لوله اسپیرال استیل ضخامت ورق سه راه لوله اسپیرال استیل نیز کمتر می گردد. دراین نوع کانال کشی،قطعات و اتصالات،مجهز به گسکت های هوابند از جنس”ای پی دی ام” میباشد که هم باعث افزایش کیفیتِ هوارسانی میشود و هم اجرا و نصب کانال هوا را تسهیل بخشیده و هوابندیِ کانال را به حداکثرِمیزان ارتقا می بخشد که باعثِ بهره وریِ بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

قطعه مربوطه مونتاژ و آماده نصب میشود. همچنین میتوان گفت که ویژگی های منحصر به فرد لوله اسپیرال استیل هزینههای نصب را کاهش خواهد داد. اگر هم قرار باشد که قطعات لوله اسپیرال استیل بصورت فلنچی به هم متصل شوند دیگر نیازی به کاهش قطر دهانه های سه راه لوله اسپیرال استیل نیست. اگرهم قرار باشد سه راه بصورت فلنچی به لوله اسپیرال استیل متصل شود باید قطر دهانه های گردِ سه راه بصورت کاملا مساوی با قطر لوله اسپیرال استیل طراحی و ساخته شود تا به فلنچِ همقطرِ لوله اسپیرال استیل متصل شود. لوله تراشه اسپیرال دو سرِ زانوی لوله اسپیرال استیل همقطر را با توجه به نوعِ اتصالِ زانو به لوله اسپیرال استیل رُخ می زنند تا در زمان اتصال به قطعه ی بعدی بصورتِ فیت شده قابلِ نصب باشد.درصورتی هم که قرار باشد لوله اسپیرال استیل بصورتِ فلنچی به لوله اسپیرال استیل متصل گردد این رُخ ها در دو سرِ زانو باعثِ نشیمنِ لبه ی فلنچ بر دوسرِ زانو می گردد و با لبه زنیِ پشت فلنچ ، فلنچ در دوسرِ زانوی لوله اسپیرال استیل تثبیت می گردد.