خبر های امروز

شکلات سازان در کاهش قند به سختی کار می کنند

لندن – فشار طولانی مدت برای کاهش قند در شکلات متوقف شده است و تولیدکنندگان شیرینی سازی را در میان تهدید مقررات قانونی که می تواند فروش را تحت تأثیر قرار دهد ، در یک وضعیت چسبناک قرار داده است.

در انگلیس – جایی که مردم بیش از هرجای دیگر از روسیه شکلات می خورند – یک گزارش دولت نشان می دهد که این صنعت پیشرفت کمی نسبت به ضرب الاجل 2020 برای کاهش قند داشته است. این امر باعث شده است که فعالان حوزه سلامت خواستار مالیات بر شکلات شبیه مالیات دریافتی از نوشابه های شیرین شوند که در چندین کشور باعث کاهش مصرف یا تنظیم مجدد پیشرانه شده است.

هالی گابریل ، متخصص تغذیه در سازمان غیرانتفاعی Action on Sugar ، گفت: “موفقیت مالیات صنعت نوشابه نشان داده است که یک سیستم اجباری مبتنی بر دریافت مالیات کار می کند.” “شیرینی شکلات برای معرفی یک عوارض مشابه ، یک نوع ایده آل است.”

بررسی دقیق ، خطرات و چالش های جدیدی را برای شرکت های جهانی شکلات سازی مانند سازنده کیت کت Nestlé SA و مالک توبلرون Mondelez International Inc ارائه می دهد ، با این که مقررات انگلستان در مورد الکل ، استعمال دخانیات و مواد زائد پلاستیکی از نظر تاریخی سیاست دیگری را تحت تأثیر قرار می دهد.

سالها تلاش برای تولید شکلات با قند کمتر اما همان طعم نتوانسته است مصرف کنندگان را تحت تأثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *