اوپک و متفقین توافق می کنند که تولید خود را در ماه ژانویه 500000 بشکه در روز افزایش دهند

Category: خبر های امروز

اوپک و گروهی از تولیدکنندگان نفت به رهبری روسیه توافق کردند که تولید جمعی خود را ماهانه 500000 بشکه در روز افزایش دهند ، این نشان می دهد بزرگترین تولید کنندگان جهان شرط بندی می کنند که شوک الهام گرفته از همه گیری تقاضا در پشت آنها وجود دارد.

این معامله پس از اختلافات شدید در اوایل هفته میان گروهی از تولیدکنندگان که ماهها در یک کنسرت نسبی عمل کرده و توافق کرده اند تولید را به طور عمیق کاهش دهند تا بازارهای نفت را تثبیت کنند ، سازش است. ویروس کرونا ویروس کرونا در اوایل سال جاری میلادی با کاهش قیمت ها و متضرر کردن تولیدکنندگان بزرگ مانند عربستان سعودی و روسیه ، تقاضای جهانی را کاهش داد.

روند قیمت همچنین باعث شده است که شرکتهای بزرگ نفتی و بزرگ در معاملات عمومی مانند Exxon Mobil Corp و Royal Dutch Shell PLC ، خسارات بزرگ و کاهش شغل ایجاد کنند. Shell و BP PLC هر دو برای اولین بار پس از سالها سود سهام خود را برای حفظ پول نقد کاهش داده اند. شرکت شورون روز پنجشنبه گفت که در حال کاهش هزینه های دیگر به همتایان خود است.

در هفته های اخیر ، قیمت های بین المللی نفت شروع به بازگشت کردند و از ابتدای ماه گذشته حدود 25٪ افزایش یافت. اقتصادهای آسیایی به شدت بهبود یافته و تقاضای نفت در آنجا را تقویت کرده اند. در همین حال ، سرمایه گذاران نفتی پس از یک سری نقاط عطف امیدوار کننده که توسط چندین واکسن Covid-19 در حال توسعه است ، در سایر نقاط جهان تقاضای رشد تقاضای آینده را دارند. این هفته ، انگلستان با استفاده از اولین واکسیناسیون دسته جمعی غرب ، یک مورد را برای استفاده اضطراری مجاز دانست.

مطالب پیشنهادی  تلاش دموکرات‌های مجلس نمایندگان برای رأی دادن به سقف بدهی

با موافقت برای افزایش مجدد میزان تولید ، اعضای 13 عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت به رهبری عربستان سعودی و گروهی از 10 کشور بزرگ تولید کننده دیگر به رهبری روسیه در واقع شرط می بندند که بهبود قیمت ادامه خواهد داشت. گروه گسترده تر خود را OPEC-plus می نامند.